Menu

     
MIMORIADNA SITUÁCIA  NA SLOVENSKU
 
 
  Núdzový stav na Slovensku - dodržujte nariadenia vlády a rozhodnutia krízového štábu - chránte sa pred nákazou

Žiaci, študenti a dôchodcovia budú cestovať vlakom zadarmo


Bezplatné cestovanie vo vlakoch - ako postupovať


Vlaky pre študentov a dôchodcov zadarmo. Aj toto opatrenie je súčasťou pozitívneho balíčka vlády na zlepšenie životnej úrovne ľudí na Slovensku. Platiť má symbolicky od 17. novembra tohto roku. Zavedenie bezplatného cestovania na železnici si vyžiada rôzne technické opatrenia, preto vláda schválila návrh ministerstva dopravy tak, aby bolo možné tento termín dodržať.

Bezplatné cestovanie sa bude týkať detí do 15 rokov, žiakov a študentov denného štúdia do 26 rokov. Zadarmo budú cestovať aj osoby, ktoré dovŕšili vek 62 rokov a všetci poberatelia dôchodkov podľa zákona 461/2003 o sociálnom poistení.  Znamená to že aj invalidní dôchodcovia. „Cieľom je, aby sme do určitej miery odbremenili rodiny, ale aj študentov vysokých škôl od nákladov, ktoré sú spojené s cestovaním. Rovnako si myslíme, že takéto opatrenie je vhodné aj pre dôchodcov,“ povedal na tlačovej konferencii premiér Róbert Fico. Pripomenul, že takéto pozitívne kroky môže robiť vláda vďaka tomu, že zvládla konsolidáciu verejných financií, šetrí výdavky štátu, ale zároveň aj získava do rozpočtu viac zdrojov napríklad  efektívnejším výberom DPH.

Je čudné, že tým, ktorí netrpia biedou a majú dosť finančných prostriedkov takéto opatrenie vadí. Svedčí to o ich sebeckosti a chýbajúcej solidarite voči tým, ktorí nemajú dostatok finančných prostriedkov na solídny život.

Kto je Online

Práve tu je 13 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Partneri