Menu

     
MIMORIADNA SITUÁCIA  NA SLOVENSKU POKRAČUJE
 
 
  Núdzový stav na Slovensku sa skončil - buďte disciplínovaní, chránte sa pred nákazou

       

Priestranstvo pred Domom kultúry Javorina v Starej Turej sa vo štvrtok 30.4.2015 podvečer zaplnilo deťmi, mládežou, dospelákmi, dôchodcami, aby si spoločne uctili Sviatok práce a postavili už tradičný symbol týchto dní „ máj „. Primátorka mesta A. Halinárová, privítala občanov a vzácnych hostí, poslanca NR SR Mgr. Dušana Bublavého, riaditeľa Úradu práce Vladimíra Sumbala, riaditeľa polície okresu Maria Jamrišku a ďalších. Na tradičnej akcii boli prítomní aj členovia Mestského klubu SMER-SD na čele a vedúcou klubu Ľubicou Klimáčkovou. Primátorka vo svojom príhovore pripomenula tradíciu a samotný vznik Sviatku práce, ako reakcie na boj amerických robotníkov za vyššie mzdy, kratší pracovný čas a lepšie pracovné podmienky. Už od roku 1919 sa tento sviatok dodržiava  aj v našej krajine a má plné opodstatnenie aj v 21 storočí. Poslanec NR SR D. Bublavý občanom poďakoval za dodržiavanie tradície a zachovávanie si úcty k práci.  

„ Až vtedy si začíname uvedomovať význam práce na náš život, keď ju stratíme a žiaľ to platí aj dnes. Tristo tisíc ľudí bez práce a nízke mzdy, sú príčinou biedy a hmotnej núdze. Je doslova sociálnou katastrofou, keď vyše 20 % zamestnancov pracuje za minimálnu mzdu. To je hlavný dôvod prečo sociálnodemokratická vláda R. Fica tak trvá na rýchlejšom zvyšovaní minimálnej mzdy“, povedal vo svojom príhovore.

Po príhovoroch a ozdobení „mája“ už nastúpila technika, aby za asistencie šikovných chlapov postavila vari najvyšší „máj“ za posledných desať rokov v Starej Turej.

    Nech nám pripomína právo každého človeka na prácu a tým aj dôstojnejší život.

 

            

            

            

                                

            

            

                            

Kto je Online

Práve tu je 15 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Partneri