Menu

     
MIMORIADNA SITUÁCIA  NA SLOVENSKU
 
 
  Núdzový stav na Slovensku - dodržujte nariadenia vlády a rozhodnutia krízového štábu - chránte sa pred nákazou

Bc. Pavol Adámek

62 ročný

dôchodca

Odborový predák

Odborový zväz KOVO

 

Bc. Pavol Adámek je dlhoročným a skúseným odborovým predákom Odborového zväzu KOVO. Po vyučení pracoval ako prevádzkový elektrikár v Kodrete Myjava a od roku 1975 v Chirane- Prema Stará Turá ako elektromechanik, neskôr vedúci elektroúdržby a revízny technik elektrických zariadení. Od roku 1989 je uvoľneným funkcionárom odborovej organizácie.

Jeho povahovou črtou je bojovať proti krivde, nespravodlivosti a keď bolo treba vždy sa postavil na stranu zamestnancov. Nebola to teda náhoda, že inklinoval k odborovej organizácií a stal sa odborovým predákom.  Ako 26 ročný sa stal členom závodného výboru a od roku 1989 je profesionálnym funkcionárom odborov. Od roku 1992 je členom Rady OZ KOVO a členom jeho Predsedníctva. Občania Starej Turej ho poznajú ako zásadového človeka aj z ťažkého obdobia veľkých politických zmien a obdobia keď sa dokázal postaviť na ochranu záujmov zamestnancov pri „divokej“ privatizácii po roku 1989. Veľmi aktívne sa zapája aj v súčasnosti do nekompromisných akcií OZ KOVO zameraných na ochranu zamestnancov, obhajobu ich práv a boja proti niektorým „ praktikám „ zamestnávateľov napríklad nevyplácaniu miezd za odvedenú prácu. Od roku 2001 je vedúcim metodického pracoviska OZ KOVO pre Nitriansky a Trenčiansky kraj so sídlom v Starej Turej.

Je absolventom Filozofickej fakulty univerzity Komenského v Bratislave, kde študoval na katedre sociálnej práce  a po absolvovaní Záverečnej skúšky mu bol udelený titul Bc.

Bc. Pavol Adámek je osobnosťou nie len medzi odborármi, ale je autoritou a osobnosťou medzi občanmi nášho mesta. Aj keď v súčasnosti býva v obci Rudník je náš Staroturanec.

Kto je Online

Práve tu je 19 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Partneri