Menu

          
VOĽBY DO NR SR  2020
Naša kandidátka na poslankyňu NR SR za okres Nové Mesto nad Váhom
 
 

Bc. Pavol Adámek

62 ročný

dôchodca

Odborový predák

Odborový zväz KOVO

 

Bc. Pavol Adámek je dlhoročným a skúseným odborovým predákom Odborového zväzu KOVO. Po vyučení pracoval ako prevádzkový elektrikár v Kodrete Myjava a od roku 1975 v Chirane- Prema Stará Turá ako elektromechanik, neskôr vedúci elektroúdržby a revízny technik elektrických zariadení. Od roku 1989 je uvoľneným funkcionárom odborovej organizácie.

Jeho povahovou črtou je bojovať proti krivde, nespravodlivosti a keď bolo treba vždy sa postavil na stranu zamestnancov. Nebola to teda náhoda, že inklinoval k odborovej organizácií a stal sa odborovým predákom.  Ako 26 ročný sa stal členom závodného výboru a od roku 1989 je profesionálnym funkcionárom odborov. Od roku 1992 je členom Rady OZ KOVO a členom jeho Predsedníctva. Občania Starej Turej ho poznajú ako zásadového človeka aj z ťažkého obdobia veľkých politických zmien a obdobia keď sa dokázal postaviť na ochranu záujmov zamestnancov pri „divokej“ privatizácii po roku 1989. Veľmi aktívne sa zapája aj v súčasnosti do nekompromisných akcií OZ KOVO zameraných na ochranu zamestnancov, obhajobu ich práv a boja proti niektorým „ praktikám „ zamestnávateľov napríklad nevyplácaniu miezd za odvedenú prácu. Od roku 2001 je vedúcim metodického pracoviska OZ KOVO pre Nitriansky a Trenčiansky kraj so sídlom v Starej Turej.

Je absolventom Filozofickej fakulty univerzity Komenského v Bratislave, kde študoval na katedre sociálnej práce  a po absolvovaní Záverečnej skúšky mu bol udelený titul Bc.

Bc. Pavol Adámek je osobnosťou nie len medzi odborármi, ale je autoritou a osobnosťou medzi občanmi nášho mesta. Aj keď v súčasnosti býva v obci Rudník je náš Staroturanec.

Kto je Online

Práve tu je 6 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Partneri