Menu

     
MIMORIADNA SITUÁCIA  NA SLOVENSKU
 
 
  Núdzový stav na Slovensku - dodržujte nariadenia vlády a rozhodnutia krízového štábu - chránte sa pred nákazou

Milan Zeman

Dôchodca

Bytom: Stará Turá, Štefánikova 360/28

Narodený: 27.11.1925                                                      

 

Milan Zeman je najstarším členom klubu. Rodák z Kostolného, kopaníc „ U medveďov“ je najmladším z desiatich súrodencov. Aj napriek zdravotným problémom od svojho detstva má krásnych 92 rokov. Takmer každý deň ho môžu spoluobčania vidieť ako brázdi ulice na svojom bicykli. Patrí k najaktívnejším členom Klubu dôchodcov, Jednoty dôchodcov ale aj Mestského klubu strany SMER – sociálna demokracia v Starej Turej.

V roku 1948 ukončil štúdium na Obchodnej škole vo Vrbovom a nastúpil do práce v terajšej Chirane Stará  Turá, kde pracoval nepretržite na oddelení odbytu ako referent a neskôr ako plánovač. Pamätníci si spomínajú na neho ako na vzorného a obetavého zamestnanca, ktorý bol vždy hrdý na svoju Chiranu. Od roku 1985 je na dôchodku.

Na kopaniciach sa žilo skromne a chudoba v tridsiatich rokoch bola každodenným hosťom v chalupe. To poznačilo jeho život a myslenie. Patrí k tým, ktorí cítia problémy druhých a vždy sa snaží pokiaľ môže pomôcť. Aj to bol dôvod prečo sa aktívne zapájal do práce odborovej organizácie. Nikdy nebol obklopený bohatstvom. Všetko si musel doslova vydrieť poctivou prácou preto aj dnes ťažko znáša keď špekulant sa má lepšie ako robotník.

Od roku 1948 býva v Starej Turej. Vychoval dve vydarené dcéry a teší sa zo štyroch vnúčat. Aj napriek veku má mladícky elán a s veľkou chuťou a jemu vlastnou zapálenosťou sa vzdeláva, zdokonaľuje a nie je mu cudzia ani moderná technika počítačov. Keď sme spolu s mestom a Základnou školou  spustili projekt „ Zvyšovanie počítačovej gramotnosti seniorov“ bol prvý, ktorý sa prihlásil a trochu bojazlivo ale s chuťou sa pustil do zápasu s počítačom. Je úžasné vidieť ho ako surfuje na internete.

Na otázku čo odkazuje svojim spoluobčanom odpovedal. „ Zamyslite sa nad tým čo sa deje a porovnajte si to s tým čo by sa malo diať. Hlavne mladí ľudia by sa mali zamyslieť nad súčasnosťou,  preto, aby sa správne zorientovali a zaradili medzi tých čo si vážia človeka, život, čestnosť a poctivú prácu. Prial by som si aby ľudia boli spokojní. To ale nejde bez vzájomnej úcty, lásky a ľudskosti.“

Taký je Milan Zeman 92 ročný dôchodca, priateľ, kamarát. Aj dnes žije skromne. Nie je bohatý majetkom ale je bohatý duchom. Bodaj by sa trocha tejto jeho ľudskosti nalepilo aj na dnešných zbohatlíkov a hlavne tých čo si nevedia vážiť jednoduchého robotníka.

Milan je našou osobnosťou. Poprajme mu zdravie a šťastie. 

Kto je Online

Práve tu je 13 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Partneri