Menu

     
MIMORIADNA SITUÁCIA  NA SLOVENSKU
 
 
  Núdzový stav na Slovensku - dodržujte nariadenia vlády a rozhodnutia krízového štábu - chránte sa pred nákazou

Náš  župan

Ing. JAROSLAV BAŠKA

 

Do politiky vstúpil v roku 2002, mal dvadsaťsedem rokov. Po zvolení do parlamentu si ho zakrátko vybrali aj doma v  Dohňanoch za starostu. Tvrdí, že k technike inklinoval odmalička. Ukončil priemyslovku v Dubnici s vyznamenaním i elektrotechnickú fakultu Žilinskej univerzity s červeným diplomom. Počas vojenčiny v Nitre ani nesníval, že sa k „obrane“ ešte vráti. Legendárne nikdy nehovor nikdy ho dobehlo v júli 2006, kedy sa stal štátnym tajomníkom na Ministerstve obrany SR. Neskôr, v januári 2008, si od prezidenta SR Ivana Gašparoviča prevzal menovací dekrét ako minister obrany SR.

Jaroslav Baška (38) je poslancom NR SR už tretie volebné obdobie, v súčasnosti aj šéfom branno-bezpečnostného výboru NR SR, krajským predsedom strany SMER-SD v Trenčíne.

 PRIORITY ŽUPANA

Myšlienka prejsť v lete na bicykli  všetkých 276 miest a obcí Trenčianskeho kraja sa zrodila spontánne. Pri ohlásení mojej kandidatúry na post trenčianskeho župana som rozmýšľal, ako spoznať kraj detailnejšie, dostať sa k ľuďom čo najbližšie. Jediné riešenie: ísť za nimi.

Pri potulkách krajom sa nahromadilo veľa problémov. V strednom školstve má župa posilnené kompetencie a musí znovu objavovať remeslo, pretože má stále zlaté dno. Absolventi stredných škôl by sa mali uplatňovať na trhu práce, nie na úradoch  práce.

Tri župné nemocnice musia ostať opornými piliermi fakultnej trenčianskej nemocnice, vyššiu kvalitu poskytovaných zdravotníckych služieb docieli modernizácia zdravotníckych priestorov a techniky, a tým aj vyššie platby za výkony.

 

Prioritou v cestnej doprave je výstavba rýchlostnej komunikácie R2, rekonštrukcia cesty   I/50, ciest II. a III. triedy, lepšia dopravná obslužnosť a úprava cestovných poriadkov podľa aktuálnych požiadaviek ľudí. K zlepšeniu kvality života v TSK môžu pomôcť finančné zdroje z EÚ v programovacom období 2014-2020, ktoré treba využiť do posledného centu. Ľahostajné nemôže byť ani prostredie, v ktorom ľudia tohto kraja žijú. S množstvom skládok pripravených na likvidáciu a bez spaľovne nebezpečného odpadu. Musíme si chrániť kultúrne dedičstvo a viac pozornosti venovať patriotizmu a úspechom v oblasti športu. Tvorba nových pracovných miest najmä v regióne Hornej Nitry, kde sa predpokladá pokles banskej ťažby, je prioritou, hoci práca je dnes vzácna všade. Župa musí hospodáriť zodpovedne, efektívne, musí sa viac otvárať ľuďom. Bez vzájomnej dôvery to nejde.

ŽUPAN PRE VŠETKÝCH

„Mám skúsenosti z komunálnej i veľkej politiky. Som rodák z  Trenčianskeho kraja, ktorý poznám a kde žijem celý život. Viem, že je to kraj múdrych, pracovitých ľudí, ktorí celý život zasvätili jeho rozvoju a prosperite. Viem, v ktorým oblastiach života sme  zaspali, kde prešľapujeme na mieste a kde treba pridať. Viem aj to, že Trenčiansky kraj sa nekončí hranicami krajského mesta. Chcem byť župan pre všetkých ľudí Trenčianskeho kraja. Vašu dôveru nesklamem a budem riadiť župu tak aby ste cítili jej prínos pre Váš každodenný život."

 
 

Kto je Online

Práve tu je 30 návštevníkov a žiadni členovia on-line

Partneri